"Cooling off 3"
Signerad Denis Piel och numrerad 1/3 a tergo. Giclee Print Pigment 150 x 180 cm.
Minor tear, approximately 1.5 cm, at lower left corner.
Under vår visning har det bilvit en skada, liten reva, ca 1.5 cm, nedre, vänstra hörnet. Detta ex kommer att makuleras och ersättas av ett nytt fotografi med samma numrering till potentiell köpare.
Museu nacional do Traje, Lissabon, Portugal, 2008.