572
141099

David Byrne

(USA, Född 1952)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

David Byrne
(USA, Född 1952)

"Double sofas"

Signerad David Byrne och daterad -84 och numrerad 3/10 a tergo. Cibachrome 60 x 40 cm.

Ej examinerad ur ram.

Tilläggslista

Omfattas inte av följerätt. (d). No droite de suite.

Tidskiften DAMN -a magazine on contemporary culture, No.16 2008, bild nr. 11.

David Byrne, "Strange ritual", Chronicle Books, 1995.

David Byrne är även känd som sångare i det amerikanska New Wave-bandet Talking Heads, som var stora på 1980-talet.