576
148255

Herb Ritts

(USA, 1952-2002)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
175 000 SEK

Herb Ritts
(USA, 1952-2002)

"Karen, Los Angeles 1989"

Signerad Herb Ritts och daterad Los Angeles 1989 och numrerad 7/25 a tergo. Stansad signatur Herb Ritts samt copyright. Silvergelatinfotografi 45 x 38,7 cm. Bladstorlek 50,3 x 40,5 cm.

Tilläggslista

Omfattas inte av följerätt. (d). No droite de suite.

Proveniens

Hamiltons Gallery, London.