59
131343

Otte Sköld

(Sverige, 1894-1958)
Utropspris
130 000 - 150 000 SEK
12 300 - 14 200 EUR
14 100 - 16 300 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Otte Sköld
(Sverige, 1894-1958)

Vår i Paris

Signerad Otte S. Utförd i Paris 1920. Pannå 32 x 41 cm.

Proveniens

Skulptören Nils Möllerberg, Stockholm.

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, 7 november 1998 - 10 januari 1999, kat nr 27, avbildad sid 69 på helsida i färg.
Norrköpings museum, "Otte Sköld", 24 januari - 28 mars 1999.