671
79669

Nam June Paik

(Japan, 1932-2006)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Nam June Paik
(Japan, 1932-2006)

"STOP WAR IN GREENLAND!".

Signerad N. J. Paik. Utförd 1969. Collage 15 x 25 cm.

Proveniens

Mats B.
JO Mallander, 1975.

Mats B. "FLUXUS, The Development of an antidote", Galleri Stenström, Stockholm, 1992.

JO Mallander, "Taiteen Che Guevara", liris 8.70, Helsingfors 1970, s. 15.