674
135257

Adolph Gottlieb

(USA, 1903-1974)
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
30 700 - 35 100 EUR
31 900 - 36 500 USD
Klubbat pris
310 000 SEK

Adolph Gottlieb
(USA, 1903-1974)

"Blue on Black"

Signerad Adolph Gottlieb och daterad 1970. Akryl på papper monterad på fiberglasduk 60,5 x 48 cm.

Tilläggslista

Omfattas ej av följerätt (d). No droite de suite.

Märkt Adolph and Esther Gottlieb Foundation Inc, F7036 a tergo.