680
142537

Bianca Maria Barmen

(Sverige, Född 1960)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Bianca Maria Barmen
(Sverige, Född 1960)

"Eftermiddag i nederlandet"

Signerad Bianca Maria Barmen och daterad 2004. Gips L 42, B 16,5 cm. Vitmålad sockel medföljer.

Tilläggslista

Konstverket har en titel; "Eftermiddag i nederlandet".
Skulpturen är avbildad i katalogen "Hare Linje" producerad av Dunkers kulturhus 2007.

Proveniens

Konstnären Torsten Andersson.

Bianca Maria Barmen, "Hare Linje", Dunkers kulturhus, 2007. Avbildad.