130835

Torsten Jovinge

(Sverige, 1898-1936)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
56 000 SEK
Torsten Jovinge
(Sverige, 1898-1936)

Stilleben med röda koppar

Signerad Jovinge och daterad -27. Duk 33 x 41.

Proveniens

Fru Stina Johansson, Junsele.

Josephsons konsthall, 21 april - 4 maj 1933, kat nr 8 (utlånad av Fru Stina Johansson, Junsele).