726
137089

John-E Franzén

(Sverige, 1942-2022)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

John-E Franzén
(Sverige, 1942-2022)

"Pekfinget"

Signerad John-Erik Franzén och daterad Fylleberg 1976. Blyerts och kol 32,5 x 27 cm.

Bilden ej examinerad ur ram.

Galerie Burén, Stockholm, Utställning nr. 107, mars 1977.
Göteborgs Konstmuseum, Göteborg, " John-e Franzén" 11 februari- 2 april 1978, kat nr 76.
Museet, Kulturhuset, Borås, "John-e Franzén, 1978.