749
118549

LOUIS COMFORT TIFFANY, golvarmatur, USA, jugend.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
35 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Foten av förgylld brons, skärm av iriserande grönt glas med vitt undefång. Skärmen signerad L.C.T vid fästet. Höjd 139 cm.

Nagg under fästet, repa, slitage.