764
98561

TORE STRINDBERG (1882-1968), 32 schackpjäser, gjutna av Herman Bergman i Stockholm.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Tenn och patinerad legering. Signerade T.S-g Herman Bergman Sthlm. Höjd 5-7 cm. I trälåda.

Obetydligt slitage. (32)

Tilläggslista

Skall vara 32 st pjäser; 32 pieces.