769
140311

EDWARD HALD, tillskriven, ljuskrona, Sverige 1920-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
63 000 SEK

Stomme av nysilver, korgbottnar av gultonat glas, glasprismor och spiror. Höjd 95 cm, diameter 54 cm.

Nagg.

Tilläggslista

Tillskriven Edward Hald / Attributed to Edward Hald.

Proveniens

Restaurant Hasselbacken, Stockholm.