877
139325

BRUNO MATHSSON, tidskriftsbord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1978.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Masurbjörk, ben av bok. Brännstämplat Bruno Mathsson Design, Firma Karl Mathsson Värnamo Sweden och daterat 78. Längd 210 cm, bredd 40 cm, höjd 35,5 cm.

Smärre repor och slitage.