1008
146125

VÄGGLYSTRAR, för två ljus, ett par. Gustavianska.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
58 000 SEK

Förgylld brons och olikslipade prismor. Glasobelisk med avslutande vädursmaskaron. Höjd 57 cm.

Prismorna med obetydliga nagg, några gamla men ej ursprungliga prismor. (2)