1042
120153

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgylld brons. Räfflade skaft med tre stående karyatider. Rund bas med blomstergirlander. Höjd 29 cm.

Smärre bucklor. (2)