1042
120153

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgylld brons. Räfflade skaft med tre stående karyatider. Rund bas med blomstergirlander. Höjd 29 cm.

Smärre bucklor. (2)