1044
149667

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Förgylld brons. Bladhölstrat kolonnskaft på rund fot. Dekor av rutmönster och stiliserade bladslingor. Höjd 27,5 cm.

En fot med fyra små borrade hål samt en mindre buckla. (2)