Madeleine Pyk – en samling F769
1046
148193

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Räfflade bladhölstrade kolonnskaft på rund fot. Reliefdekor av blommor och palmetter. Höjd 30,5 cm.

Smärre bristningar. (2)