1048
149677

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Förgylld brons. Räfflade kolonnskaft på rund fotplatta. Reliefdekor av urnor, svanar och blomsterkorgar. Höjd 28,5 cm. (2)