1050
153519

LÄSLAMPA, för två ljus. Sengustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Förgylld brons, grönlackerad plåt och vit marmor. Höj- och sänkbar skärm och ljushållare på oval sockel. Dekor av sittande hund. Höjd 34 cm.

Stänger något böjda, skärm med slitage.