1088
151729

SMÖRASKAR MED LOCK OCH FAT, ett par. Sverige, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Kolmårdsmarmor. Runda med banddekor och lockknopp. Fatets diam 13,5, höjd 9,5 cm.

Obetydliga nagg. (2)