1094
148731

KARAFFSTÄLL, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld brons och trä. Runda med gallerkant och tassfötter. Reliefdekor av blommor, blad och pärlstav. Diam 21,5, höjd 10 cm.

Förstärkningar, smärre träskador. (2)