11
114197

John Bauer

(Sverige, 1882-1918)

"Nilas offer, Julbocken (III)"

Signerad B. Akvarell, tusch, täckvitt, guldfärg och blyerts på papper 16,5 x 16 cm.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

8 205 - 10 256 EUR

Klubbat pris:
130 000 SEK

A tergo: "III Nilas offer Julbocken" .