1103
87433

KYRKOSKULPTUR, 1500/1600-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
KYRKOSKULPTUR, 1500/1600-tal.

Snidat bemålat trä. S:ta Anna undervisande S:ta Maria i läsekonsten alternativt Anna själv tredje. Höjd 61 cm.

Slitage, färgbortfall, senare måleri, möjligen urspr. med Jesusbarnet.