1121
90133

EMALJPLAKETT. Troligen Limoges, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 8 000 SEK
479 - 766 EUR
542 - 867 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Polykrom emalj på koppar. Motiv av Jesus frestas av Satan, Luk. 4 kap. 18x24 cm, inkl. ram 34x29 cm.

Skador, retuscher.