1142
154905

DANSMASK. Trä. Baoule-stammen. Côte d'Ivoire (Elfenbenskusten) omkring 1950. Höjd 39 cm.

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
610 - 697 EUR
639 - 730 USD
Klubbat pris

Skador, spricka.

Proveniens

Direktör Henning Throne-Holst.

Galerie Carrefour, 141, Boulevard Raspail, Paris, November 1960.