Madeleine Pyk – en samling F769
115
114777

Johan Tirén

(Sverige, 1853-1911)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
84 000 SEK
Johan Tirén
(Sverige, 1853-1911)

Jaktmotiv från jämtlandsfjällen

Signerad Joh. Tirén. Duk 54,5 x 77,5 cm.

Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Formgivare