1155
157687

ANTIK AZERBADJAN. 418 x 256,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Rödmelerad botten med stort polykromt palmett- och blommönster. Mörkblå bård med små och stora stiliserade blommor.

Ställvis hårt slitage, något smutsig, lagningar, smärre skador.

Tilläggslista

eller Ushak. Möjligen avkortad.