1177
157689

SEMIANTIK KAUKAS. 182 x 128,5 cm.

Utropspris
9 000 - 11 000 SEK
872 - 1 070 EUR
998 - 1 220 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Mörkblå botten med polykroma drakliknande medaljonger, stiliserade djur och blommor. Benvit huvudbård med blommönster.

Det mörkbrunfärgade garnet något korroderat. Ställvis slitage, fläckar, smärre lagningar.