1184
153047

SEMIANTIK SILKE KESHAN. 203,5 x 128 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Mörkblå botten med rikt polykromt blommönster, medaljong och hörnornament. Vinröd huvudbård med palmett-, blom- och bladmönster. Flerfärgad silkevarp.

Ställvis hårt slitage, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, kortsidorna saknar flera knutrader.