Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1189
154615

SEMIANTIK KESHAN FIGURAL, S.K. MOTACHEM. 203 x 134,5 cm.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris
52 000 SEK

Polykromt landskap med stor figurscen med shah på häst, uppvaktning och i fonden palats samt inskription. Mörkblå huvudbård med träd och reserver med skrift. Sekundärbårderna med inskriptioner.

Obetydligt slitage, fläckar. Ett hörn med liten lagning.