Gul botten med polykrom medaljong, hörnornament, blom- och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med kartuscher, palmetter, blommor och arabesker.
Obetydligt slitage, smutsig, smärre fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med trampveck och obetydliga skador.