1205
154617

ANTIK/SEMIANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 211 x 135 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
17 500 SEK

Vinröd botten med polykroma landskap, djur, människor, tält med nomader, jägare, palats och moské. Benvit huvudbård med träd, fåglar och ryttare jagande hjortar.

Ställvis något slitage, smutsig, stora fläckar, obetydliga lagningar. Långsidorna med smärre trampveck.