1208
114829

ANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 62 x 64,5 cm.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Ljust kamelhårsfärgad botten med shahporträtt i brunt. Polykroma bårder med "mille fleurs"-mönster och stora inskriptioner.

Slitage, fläckar. Två hörn med smärre skador och lagningar.