1276
155699

KAFFEKANNA, av Adolf Sper, S:t Petersburg 1842.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Delvis förgylld. Bukig med dekor av raka knäckar. På locket pärlemorknopp. Höjd 21 cm, vikt 860 g.

Obet bucklor.