1283
155081

KÅSA, icke identifierad mästare, Minsk 1858.

Utropspris
6 000 - 10 000 SEK
581 - 969 EUR
665 - 1 110 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld. Rund, slät med stiliserad dekor på handtaget. Längd 14 cm, vikt 260 g.

Obet slitage.

Tilläggslista

Utgått