1292
139221

CIGARETTETUI, av Pavel Ovchinnikov, Moskva 1880-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Förgyllt. Dekor av blommor och fåglar i cloisonnéemalj i turkost, svart, vitt, rött, grönt och orange. Längd 10 cm.

Obetydliga emaljskador.