1306
108027

SALTKAR med skedar, 12 st, av okänd mästare PJS, S:t Petersburg 1880-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Invändigt förgyllda. Släta, runda på kulfötter. Skedarna förgyllda. I etui av trä märkt Grachev. Saltkarens diam 4 cm. Etuiets längd 26 cm. (23)

En sked saknas.