1328
146753

KANDELABRAR för 7 ljus, ett par, förgylld brons. 1800-tal, troligen Ryssland.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rik förgylld och bemålad dekor av antikiserande kvinnor. Höjd med sockel 66 cm.

Arm med lagning.

Proveniens

Bought in St Petersburg in the 1920's.