135
111597

Axel Törneman

(Sverige, 1880-1925)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
Axel Törneman
(Sverige, 1880-1925)

Den vita björken

Signerad Törneman och otydligt daterad 1902 (?). Fransktillverkad pannå 33,5 x 37 cm.

A tergo signerad Axel Törneman, Pont-Aven samt numrerad 11.