Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1369
97115

URNA. Ryssland, 1800-tal och senare.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Ofärgat och blått slipat glas, förgylld brons samt vit marmor och brännförgylld brons. Höjd 33 cm.

Omarbetad, kompletterad.

Införselmoms

Kulturstiftung Ruhr Essen, 1990, jämför/compare katalognummer 343, plansch sid. 397.

För köpare inom EU utan VAT-registrering tillkommer utöver moms på köparprovisionen även svensk införselmoms på klubbat pris : 12,00%

Buyers in the European Union without VAT registration will be charged an import VAT in addition to the buyers premium, on the hammer price: 12,00%