1618
157555

TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 320 - 3 800 EUR
3 800 - 4 340 USD
Klubbat pris
25 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Oktagonal med harhuvudhänklar, dekor i famille rosefärger av europeiserande blommor. Längd 34 cm.

En hänkel med nagg, kantnagg, slitage på guld och emalj.