1636
159133

TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, tidig Qianlong, omkring 1740.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Dekor i famille rosefärger, grisaille och guld av fåglar bland pioner. Diameter 22,7 cm.

En med hårspricka, nagg, slitage. (4)