1641
129443

BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i rödbrun emaljfärg samt guld a vgirlandner och blommor. Bålens diameter 37 cm.

Förgyllningen med slitage.