Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
190
137329

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris

Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Kustlandskap, Bornholm

Signerad P Mönsted och daterad Bornholm 1917. Uppfodrad duk 64,5 x 47,5 cm.