Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
195
161191

Georg Anton Rasmussen, tillskriven

(Norge, 1842-1914)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
(Norge, 1842-1914)

Lastning vid stranden

Signerad a tergo på spännramen A. Rasmussen och otydligt daterad 1877. Duk 79 x 109 cm.

Tilläggslista

Målningen är tillskriven Georg Anton Rasmussen.