216
144203

Albert Dürer Lucas

(England, 1828-1918)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Albert Dürer Lucas
(England, 1828-1918)

Liljekonvalj, stensöta, veronikor och smultron

Signerade A.D. Lucas och daterade 1871. Duk samt duk uppfodrad på pannå 25,5 x 20,5 cm, ett par.