246
159827

Olof Södermark

(Sverige, 1790-1848)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Olof Södermark
(Sverige, 1790-1848)

"Marianne Kantzow" (1813-1842 gift von Wright)

Signerad O. Södermark pinx och daterad 1832. Duk 73,5 x 61 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

110. Eva Hild, skulptur, "Bulig", Sparsör 2002, unik.
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Budhistorik
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK