Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
250
97807

Anders Holm

(Sverige, 1751-1824)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Anders Holm
(Sverige, 1751-1824)

Strandparti med figurer

Signerad A. Holm och daterad 1780. Pannå 11,5 x18 cm. Samtida bronserad ram.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 341, 1949.