250
97807

Anders Holm

(Sverige, 1751-1824)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Anders Holm
(Sverige, 1751-1824)

Strandparti med figurer

Signerad A. Holm och daterad 1780. Pannå 11,5 x18 cm. Samtida bronserad ram.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 341, 1949.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

423. Alexander Calder, "Pyramid Rouge".
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK