371
123043

David Wilkie, efter

(England, 1785-1841)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
David Wilkie, efter
(England, 1785-1841)

DAVID WILKIE, kopia efter, olja på uppfodrad duk. Bär sign.

"The Parish Beadle". 61 x 92.

Krackelerad. Slitage.

Efter originalet i samlingarna på Tate Britain, London (no. N00241)